چگونه جستجوی یونایتد برای پیدا کردن سرمربی به تن‌هاخ رسید

یکی از ملاحظات و نگرانی‌های مدیران یونایتد درباره تن‌هاخ توانایی این مربی برای کار در باشگاهی در حد و اندازه‌های یونایتد بود. تنها تجربه مربیگری تن‌هاخ در خارج از هلند به حضور او در تیم ذخیره بایرن مونیخ تحت هدایت پپ گواردیولا برمی‌گشت که چندان قابل توجه به نظر نمی‌رسید.

هفت‌یک- لحظه‌ای که منچستریونایتد تصمیم به انتخاب اریک تن‌هاخ گرفت، احتمالا به روزی در آمستردام برمی‌گردد که این مربی 52 ساله جزییات دیدگاه بلند مدتش برای این باشگاه را شرح داد.

جان مرتاف، مدیر فوتبال یونایتد، به همراه دارن فلچر، مدیر فنی، و ریچارد آرنولد، مدیر اجرایی، پس از دریافت مجوز از آژاکس در 21 مارس برای انجام مذاکرات به پایتخت هلند پرواز کردند و از نظرات صریح تن‌هاخ شگفت‌زده شدند.

این سه نفر در حالی این جلسه را ترک کردند که تحت تاثیر شنیدن برنامه‌های تن‌هاخ برای پیشرفت یونایتد قرار داشتند و اولین آشنایی با مربی‌ای را پشت سر گذاشته بودند که برنامه‌ریزی دقیق و سبکی متمرکز داشت. او سعی نکرده بود که افکارش را با کلماتی خوب بیان کرده و ظاهرسازی کند.

مدیران یونایتد در واقع جلسات مستقیم متعددی را با تن‌هاخ و نمایندگان او برگزار کردند که یکی از آنها اولین مصاحبه در آمستردام بود و آنها هر بار بیش از قبل تحت تاثیر او قرار می‌گرفتند.

تن‌هاخ در اوایل ژانویه گزینه اول یونایتد به حساب می‌آمد و در زمینه معیارهای اساسی و هزینه صورت گرفته برای نقل و انتقالات نیز در بین تمامی گزینه‌ها در صدر فهرست تحلیل داده این باشگاه قرار گرفته بود. پرونده قطوری از مربیان جمع شده بود اما تن‌هاخ از آن زمان به بعد جذاب‌تر از بقیه به نظر می‌رسید.

 

تن‌هاخ با کسب یک قهرمانی دیگر در لیگ هلند از آژاکس جدا خواهد شد.

 

می‌توان به این نکته اشاره کرد که یونایتد در طول دوران جستجو مستقیما با مائوریسیو پوچتینو، سرمربی فعلی پی‌اس‌جی و سابق تاتنهام، هم دیدار کرد که نمایندگانش مذاکراتی را با مدیران اولدترافورد برای امضای قرارداد احتمالی نیز برگزار کردند و جولن لوپتگی، سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید و فعلی سویا، نیز جز مربیانی بود که مذاکراتی با آنها انجام شد.

تن‌هاخ فهرست فعلی بازیکنان این تیم را ارزیابی کرده و درباره جزییات خریدهای آینده با یونایتد بحث کرد اما تمرکز او برای ادامه فصل روی تلاش برای کسب سومین جام قهرمانی اردیویسه با آژاکس است- کار او در هلند به عنوان یک وسواس توصیف می‌شود- و قرار نیست که عضوی از جلسات جذب بازیکن در باشگاه جدیدش باشد. او همچنین تصمیمی ندارد که دیدارهای یونایتد را با دقت بررسی و تحلیل کند (توضیح مترجم: این مطلب پیش از قطعی شدن قهرمانی آژاکس در رقابت‌های این فصل لیگ هلند نوشته شده است).

تن‌هاخ تاکید داشت که پیش از اعلام رسمی نهایی شدن انتقالش به اولدترافورد که ساعت 11:10 صبح روز پنج‌شنبه به وقت انگلیس بود، خودش مستقیما این خبر را به بازیکنان آژاکس بدهد. مرتاف نیز رسما با حضور در مجموعه کارینگتون این خبر را به اعضای تیم یونایتد اطلاع داد.

اتلتیک متوجه شده که مذاکرات یونایتد با آژاکس برای به خدمت گرفتن تن‌هاخ خارج از بند فسخ دو میلیون یورویی این مربی که بین 16 می (تاریخ آخرین بازی آژاکس) و 15 ژوئن فعال بوده، صورت گرفته است.

مذاکرات برای تعیین کادر فنی تن‌هاخ ادامه دارد و صحبت‌هایی جدی با میشل فان در خاخ، دستیار او در آژاکس، انجام شده است.

استیو مک‌لارن نیز یکی از گزینه‌های جدی است که پیش از این در اف‌سی توئنته با تن‌هاخ کار کرده است. تن‌هاخ از یونایتد خواسته که این مربی را به خدمت بگیرند و مذاکرات در حال انجام است.

حالا مکالمات می‌توانند به صورت آزادانه انجام بشوند، چرا که تیم دقیق تن‌هاخ هنوز مشخص نیست و یونایتد احساس می‌کند این که تن‌هاخ می‌تواند شرایط کارینگتون را زیر نظر داشته باشد به سود آنها است. هرچند کریس آدامز و اوان شارپ، مربیان رانگینک، به احتمال زیاد در تابستان پیش‌رو از این تیم جدا خواهند شد.

به اتلتیک گفته شده که نامی درخشان در طول این مذاکرات مطرح شده است. وین رونی به صورت غیر رسمی به عنوان یکی از گزینه‌های حضور در کادر فنی در نظر گرفته شده است. اما رونی به وضوح اعلام کرده که تنها در صورتی حاضر به ترک دربی کانتی است که به عنوان سرمربی انتخاب شود. او پس از اخراج رافا بنیتس از اورتون، وقتی این باشگاه درخواست مصاحبه با او را داشت، پیشنهاد آنها را رد کرد.

رابین فن پرسی نیز جز گزینه‌هاست اما این مهاجم سابق یونایتد به دلیل شرایط کسب اجازه کار در دوران پس از برگزیت شانس زیادی ندارد.

اتلتیک در این مقاله و شرح چگونگی انتقال تن‌هاخ به یونایتد، موارد زیر را بررسی می‌کند:

– نقش مشاور ایفا شده از سوی مدیر سابق چلسی به نام مایک فورد

– نقش اساسی جلسه زوم با حضور جوئل و آورام گلیزر

– عدم اطلاع بازیکنان یونایتد از شرایط و ناراحتی آنها از عدم انتخاب پوچتینو

– اتفاقات رخ داده در تماس‌ها برای به خدمت گرفتن لوییس انریکه و توماس توخل

***

گزینه‌های یونایتد در ابتدای ژانویه و زمانی که اد وودوارد آماده ترک باشگاه بود مشخص شده بود. این مدیر اجرایی سابق یونایتد به دوستان گفته بود که تن‌هاخ و پوچتینو مدنظر این باشگاه قرار دارند و برندان راجرز نیز گزینه دیگر آنها است.

شانس راجرز با توجه به نتایج ضعیف لستر از بین رفت و تن‌هاخ و پوچتینو به تنها گزینه‌های اصلی تبدیل شدند. لوپتگی که اولین بار توسط ژرژ مندس پس از جدایی اوله‌گونار سولسشر به این باشگاه پشنهاد داده شده بود نیز بار دیگر تحت نظر قرار گرفت.

همانطور که اتلتیک در انتهای ژانویه خبر داده بود، چهارمین گزینه بلندپروازانه در این فهرست چهار نفره لوییس انریکه بود.

یونایتد می‌دانست که اقدام برای به خدمت گرفتن انریکه با توجه به تعهد او به اسپانیا پیچیده است اما مدیران این باشگاه در هفته پایانی مارس با او درباره جدایی از این تیم پیش از جام جهانی صحبت کردند. پاسخ مشخص بود و انریکه اعلام کرد که هدایت تیم ملی اسپانیا را در جام جهانی قطر برعهده خواهد داشت و چون یونایتد تصمیمی برای تمدید قرارداد رالف رانگنیک به عنوان سرمربی موقت نداشت، مذاکره‌ای هم صورت نگرفت. با این حال این اتفاق به عنوان شانس خوبی برای بهبود روابط با مربی سرشناسی مانند انریکه دیده می‌شد که پیش از این در سال 2015 موفق به کسب سه‌گانه با بارسلونا شده بود.

مرتاف و فلچر در ماه فوریه با آرنولد دیدار کردند تا نظرات اولیه‌شان را با او در میان بگذارند. یکی از منابع در همین بازه زمانی به مدیر برنامه‌ها گفته بود که تن‌هاخ گزینه اصلی یونایتد است. آرنولد به دنبال ارزیابی دقیق از هر چهار مربی بود و مرتاف و فلچر تماس‌هایی را برای برقراری ارتباط و کسب دورنمای کامل‌تر ترتیب دادند.

یکی از ملاحظات و نگرانی‌های مدیران یونایتد درباره تن‌هاخ توانایی این مربی برای کار در باشگاهی در حد و اندازه‌های یونایتد بود. دونی فن‌ده‌بیک درخشش قابل توجهی در ساختار آژاکس داشت اما در لیگ برتر به مشکل خورد و منابع نزدیک به یونایتد معتقد بودند که قرار گرفتن در معرض توجه بیش از حد در این تیم، عامل روانی عدم موفقیت این بازیکن بوده است. تنها تجربه مربیگری تن‌هاخ در خارج از هلند به حضور او در تیم ذخیره بایرن مونیخ تحت هدایت پپ گواردیولا برمی‌گشت که چندان قابل توجه به نظر نمی‌رسید.

با این حال بحث درباره پوچتینو دو بخش داشت. بحث‌های داخلی در ابتدا در این باره بود که آیا او اوج دوران مربیگری‌اش را پشت سر گذشته و حضور در یونایتد مانند ژوزه مورینیو دیگر برای او خیلی دیر است یا خیر. بحث دوم در این باره بود که پوچتینو نتوانسته با شرایط پاری‌سن‌ژرمن کنار بیاید و این تصور وجود داشت که اتفاقی مشابه هم در یونایتد رخ دهد.

 

در مقطعی به نظر می‌رسید که پوچتینو گزینه اصلی هدایت منچستریونایتد در فصل آینده است.

 

گفته می‌شود که آرنولد در این بازه زمانی به عنوان بخشی از تلاش‌هایش برای درک بیشتر این باشگاه پس از انتخاب به عنوان مدیر اجرایی، با سر الکس فرگوسن دیدار کرده است. فرگوسن از مدت‌ها قبل علاقه زیادی به پوچتینو داشته و در سال 2016 در رستوران این مربی سابق اسکاتلندی در محله می‌فر با سرمربی وقت تاتنهام ناهاری صرف کرد.

با نزدیک شدن به مارس بعضی از واسطه‌ها تعابیر اشتباهی از شرایط داشته و معتقد بودند که پوچتینو به زودی به عنوان سرمربی یونایتد اعلام خواهد شد. این باشگاه مذاکراتی را با او انجام داده که به گفته منابع مثبت تلقی می‌شد و بسیاری از رسانه‌ها درباره بازیکنان حاضر در اولدترافورد در فصل آینده صحبت می‌کردند.

گفته می‌شود که پوچتینو شخصا پس از سال‌ها علاقه متقابل از دریافت پیشنهاد هدایت این باشگاه اطمینان داشت. وودوارد اولین بار در هتل هالیدی‌این در اواخر سال 2018 با او ملاقات کرده بود و وقتی اوله‌گونار سولسشر در نوامبر سال گذشته اخراج شد، تماس‌هایی با چند مدیر برنامه در این باره گرفته شده بود. اما یونایتد از دشواری‌های جدا شدن پوچتینو از پی‌اس‌جی خبر داشت و به همین دلیل تصمیم گرفت که رانگنیک را به عنوان بهترین گزینه برای سرمربی موقت انتخاب کند.

دشواری‌های به خدمت گرفتن پوچتینو از پی‌اس‌جی بار دیگر در طول روند جستجو برای سرمربی دائمی خود را نشان داد. اصل قضیه این بود که پی‌اس‌جی نمی‌خواست وجهه خودش را با تماشای انتقال سرمربی‌اش به باشگاهی دیگر خراب کند و به دنبال دریافت غرامتی قابل توجه بود که به گفته رسانه‌های فرانسوی نزدیک به 10 میلیون پوند بود.

یونایتد در این مسیر رقبایی هم داشت. پس از این که پی‌اس‌جی موفق شد در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان در پارک دو پرنس با نتیجه 0-1 برابر رئال مادرید به پیروزی برسد، بسیاری از مدیران این باشگاه این احساس را داشتند که فلورنتینو پرز، رییس رئال مادرید، در صدد به خدمت گرفتن پوچتینو است.

اما دست روزگار شرایط را تغییر داد و پس از فروپاشی این تیم در برنابئو، پافشاری پی‌اس‌جی بر حفظ پوچتینو کاهش پیدا کرد. یکی از منابع موثق می‌گوید که پس از این بازی به آنها گفته شد که “هرکس می‌خواهد جدا شود، درها به رویش باز است”. چنین چیزی به این معنا نبود که پی‌اس‌جی اجازه جدایی رایگان پوچتینو را می‌داد اما یونایتد هم دیگر مجبور نبود مبلغی هشت رقمی پرداخت کند و این موضوع به اطلاع مدیران اولدترافورد رسید. گفته می‌شد که مبلغ مدنظر پی‌اس‌جی در آن زمان حدود پنج میلیون یورو یا کمتر بود.

با این حال، منابع این احساس را داشتند که این به نوعی سیاست این باشگاه بود. به گفته افراد نزدیک به این موقعیت، پی‌اس‌جی می‌دانست که در صورت مذاکره با یونایتد، شانس حفظ پولی که باید هزینه اخراج پوچتینو می‌شد- اکیپ این مبلغ را نزدیک به 17 میلیون پوند تخمین زده- را دارد. اما در عین حال، یونایتد می‌دانست که اگر آنها قدم اول را بردارند، پی‌اس‌جی دست بالاتر را خواهد داشت. گفته می‌شود که پوچتینو نیز احساس می‌کرد که نباید در این شرایط اقدامی کند که جایگاهش را در هر مذاکره‌ای برای امضای قرارداد با یونایتد تضعیف کند. در آخر هیچکس کوچکترین اقدامی نکرد.

این که هت‌تریک کریم بنزما در مادرید چه تاثیری روی احساسات یونایتد داشت، مشخص نیست اما منابع به صورت خصوصی تاکید کردند که یک نتیجه بد تاثیری روی برنامه این باشگاه نداشته، چرا که پی‌اس‌جی مدام به شکلی دراماتیک از لیگ قهرمانان حذف می‌شود.

جنبه دیگری که باید آن را در نظر گرفت انتشار اخباری در اوایل ماه فوریه بود که می‌گفت بازیکنان یونایتد، پوچتینو را ترجیح می‌دادند. ریشه این اخبار هرجا که بود، واکنشی را در کرینگتون به همراه نداشت. منابع می‌گویند که مکالماتی کنایه‌آمیز انجام شده که اگر پوچتینو کسی است که بازیکنان می‌خواهند، پس یونایتد باید گزینه دیگری را انتخاب کند. کارکنان این باشگاه باور دارند که قدرت بازیکنان از زمان بازنشستگی فرگوسن به یکی از معضلات یونایتد تبدیل شده است. مدیران یونایتد در هیچ مقطعی از این روند هیچ مشورتی با بازیکنان نکردند.

رانگنیک هم به همین شکل دخالت چندانی در این روند نداشت. یونایتد ترجیح می‌داد که تمرکز او روی آماده کردن این تیم باشد. هر بحثی درباره سرمربی بعدی بسیار مختصر بود.

 

علی‌رغم بندی که در قرارداد رانگنیک برای استفاده از او به عنوان مشاور در باشگاه منچستریونایتد وجود داشت، در مورد مربی بعدی چندان با او مشورت نشد.

 

در همین حال در تاریخ 10 مارس اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ داد و دولت بریتانیا تصمیم به تحریم رومن آبراموویچ گرفت. تردیدهایی درباره جایگاه توخل در چلسی مطرح شد و یونایتد شروع به تحقیق درباره او کرد. این خبر اول به آرنولد رسید که توخل از شنیدن پیشنهاد یونایتد استقبال می‌کند. در نهایت مشخص شد که توخل می‌خواهد در جریان برنامه مالکان بعدی چلسی قرار بگیرد و یونایتد زمان کافی برای صبر کردن نداشت.

یونایتد در عوض به بررسی مربیان در دسترس ادامه داد و تن‌هاخ مصاحبه‌اش را با مدیران این باشگاه در آمستردام انجام داد. آرنولد، مرتاف و فلچر یک روز پس از این که آژاکس دو بار در جریان بازی با فاینورد عقب افتاد اما گل‌های خورده را جبران کرد تا این رقیبش را در دیداری حساس شکست دهد به سمت آمستردام پرواز کردند.

همین قدر بگوییم که تن‌هاخ تاثیر بسیار خوبی روی آنها گذاشت. یکی از انتقادهای مطرح شده از مذاکرات او با تاتنهام در تابستان سال گذشته درباره توانایی زبان انگلیسی او بود اما گفته می‌شود که این باشگاه لندنی علاقه بسیاری به سبک بازی این مربی داشت. استیو هیچن تلاش زیادی برای انتصاب او کرد اما دنیل لوی می‌خواست در مسیر متفاوتی حرکت کند. وقتی تاتنهام در زمینه ارائه پیشنهاد تعلل کرد، تن‌هاخ به آژاکس تضمین داد که در این تیم می‌ماند.

تقریبا 12 ماه بعد، یونایتد غفلت نکرد و متوجه شد که او شخصیتی کاریزماتیک دارد و از توانایی برقراری ارتباط بسیار خوبی برخوردار است. این جلسه به حدی خوب پیش رفت که نشانه‌های اولیه از تصمیم این باشگاه مشخص بود.

می‌توان گفت که یونایتد از تخصص و مهارت مایک فورد، مدیر سابق چلسی، که حالا مدیر اجرایی Sportsology، شرکت تخصصی برای کمک به سازما‌ن‌ها برای پیدا کردن و استفاده از نهایت پتانسیل خودشان، است بهره برد. فورد مشاور پرداخت لیست حقوقی خانواده گلیزر به حساب می‌آید و در به خدمت گرفتن رانگنیک نیز نقش داشت.

با این حال، تن‌هاخ گزینه‌های دیگری هم داشت که یکی از آنها لایپزیش بود.

منابع نزدیک به یونایتد در روزهای پایانی ماه مارس تاکید داشتند که هنوز سه گزینه وجود دارد: تن‌هاخ، پوچتینو و لوپتگی. در خود باشگاه این سوال مطرح شده بود که چرا شانس لوپتگی کمتر شده، با توجه به این که او مربی‌ای باتجربه و با سابقه کاری خوبی در اسپانیا و سویا بود.

بسیاری دیگر نیز این ادعا را مطرح می‌کردند که شاید اگر مندس مدیر برنامه او نبود، یونایتد به صورت جدی این مربی را در نظر می‌گرفت. لوپتگی اعلام کرد که به سویا تعهد دارد، هرچند یونایتد چندان این ادعا را جدی نگرفت، چرا که آنها نظرشان را تغییر داده و به دنبال جذب این مربی 55 ساله بودند.

مسیر آنها مشخص شده بود، چرا که مرتاف و فلچر علاقه بسیاری به همکاری با تن‌هاخ داشتند. حضور آرنولد و تضمین او به وضوح مشخص کرد که تن‌هاخ گزینه شماره یک یونایتد است.

نظرسنجی انجام از سوی گری نویل در توییتر که در آن 82 درصد از 219 هزار شرکت‌کننده تن‌هاخ را به پوچتینو ترجیح دادند، مورد توجه اولدترافورد قرار گرفت اما عامل مهمی در این تصمیم نبود. یونایتد جزییات بند فسخ تن‌هاخ را دریافت کرد. نمایندگان او در SEG توانسته بودند بند فسخ دو میلیون یورویی را در هنگام امضای قرارداد جدید در تابستان گذشته در قرارداد این مربی قید کنند، چرا که از علاقه چندین باشگاه به او خبر داشتند.

یونایتد و مدیر برنامه‌های SEG پیش از این نیز همکاری‌های زیادی بر سر انتقال فن‌پرسی و ممفیس دیپای و همچنین همکاری نزدیک با فرگوسن، دیوید گیل و ووداورد داشتند و همین رابطه قدیمی به این انتقال کمک کرد. (شرکت SEG وکالت پپ گواردیولا را نیز برعهده دارد، بنابراین سرمربیان هر دو باشگاه شهر منچستر از این شرکت خواهند بود.)

در هر حال، یونایتد می‌دانست که برگزاری جلسه با لایپزیش ممکن است باعث شود که تن‌هاخ قولی به آنها برای امضای قرارداد بدهد که به آن متعهد باشد. تن‌هاخ همچنین گفتگوهایی با آژاکس که علاقه زیادی به حفظ این مربی برای یک فصل دیگر داشت، انجام داده بود.

مذاکرات با یونایتد ادامه پیدا کرد و به انتخاب کادر فنی احتمالی رسید. آنها خیلی زود در این زمینه به توافق رسیدند که خواهان انتقال فن در خاخ با تن‌هاخ از آژاکس به یونایتد هستند تا از جای فعلی‌اش روی سکوها به نیمکت اضافه شود اما هر دو طرف احساس می‌کردند که حداقل یک دستیار با تجربه کار در لیگ برتر می‌تواند به آنها کمک کند. رانگنیک نتوانست به دلیل تغییرات سریع، اهداف اولیه‌اش در کادر فنی را در اختیار داشته باشد و یونایتد نمی‌خواست این شرایط تکرار شود. فوتبال انگلیس برای آرماس و اوان شارپ که هدایت جلسات تمرینی در کرینگتون را در اختیار داشته‌اند، جدید بود.

یونایتد فهرست بلند بالایی از اسامی داشت اما می‌خواست تعداد  آنها را کمتر کرده یا چند گزینه محتمل را در نظر بگیرد. مک‌لارن که در اف سی توئنه از تن‌هاخ به عنوان دستیار استفاده می‌کرد در آستانه بازگشت به یونایتد قرار گرفت. مک‌لارن در جریان فتح سه‌گانه در سال 1999 دستیار دوم فرگوسن بود و پیش از آن که مذاکرات آغاز شود، تن‌هاخ مشورت‌هایی را از او درباره یونایتد گرفته بود و این مکالمه بیشتر حول محور شرایط بسیار بد این باشگاه بود. مک‌لارن احساس می‌کرد که تن‌هاخ می‌تواند یونایتد را با ساختار حمایتی درست مدیریت کند.

گفته می‌شود که تن‌هاخ قصد دارد کادر فنی را با ترکیبی از مربیان متخصص در زمینه‌های مختلف و سنین و سطح تجربه‌های متفاوت شکل دهد- اما کیفیت اولویت اصلی او است.

آن زمان بود که گلیزرها با تن‌هاخ صحبت کردند. این لحظه مهمی بود، چرا که جوئل و آورام گلیزر جلسه‌ای طولانی را با این مربی هلندی برگزار کردند. آنها سوالاتی از او پرسیدند و او هم سوالاتش را از آنها پرسید. به نظر می‌رسید که هر دو طرف تحت تاثیر یکدیگر قرار گرفته‌اند.

 

تن‌هاخ در توئنته دستیار مک‌لارن بود و اکنون صحبت‌هایی در مورد حضور این مربی انگلیسی در کادر فنی سرمربی جدید یونایتد به گوش می‌رسد.

 

وقتی که مذاکرات بر سر امضای قرارداد تن‌هاخ پیش رفت و شرایط لازم برای عقد این قرارداد در حال فراهم شدن بود، خبر تصمیم یونایتد منتشر شد. زمان‌بندی این موضوع عجیب بود، چرا که پوچتینو هنوز خبری از این پیشرفت در مذاکرات نداشت.

پوچتینو دو ماه قبل در حال کسب اطلاعات درباره شهر منچستر، ساختار این باشگاه و شخصیت بازیکنان یونایتد بود. نمایندگان او در اواخبر آوریل حتی جلسه‌ای را در زوم با فن در خاخ درباره شرایط مالی قرارداد احتمالی برگزار کردند و پی‌اس‌جی هم از این موقعیت راضی بود. با این حال، منابع موثق در پی‌اس‌جی تاکید دارند که یونایتد در این فصل هیچ تماس مستقیمی با مدیران این باشگاه فرانسوی برای بحث درباره ترک پاریس توسط پوچتینو برقرار نکرد. یونایتد قصد داشت پیش از اعلام رسمی این خبر تماسی با پوچتینو گرفت و این موضوع را به صورت مستقیم به اطلاع او برساند.

همه به توافق رسیدند که تا برگزاری بازی آژاکس برابر پی‌اس‌وی آیندهوون در فینال جام حذفی هلند در تاریخ 17 آوریل صبر کنند تا تمرکز بازیکنان این تیم برهم نخورد. آژاکس در این دیدار که درگیری‌هایی بین هواداران نیز به همراه داشت، شکست خورد. اما تن‌هاخ پیش از این دو بار موفق به دبل در لیگ و جام حذفی شده بود و همین روحیه و ذهنیت قهرمانی او را نشان می‌دهد. یونایتد امیدوار است که او بتواند به عنوان سرمربی همین روند را در لیگ برتر هم تکرار کند.

تن‌هاخ در ماه ژوئن به خوبی با یونایتد آشنا خواهد شد، چرا که باید با مرتاف، فلچر و استیو براون، مدیر بخش جذب بازیکن، بر سر خرید بازیکنان جدید همکاری کند. جدایی جیم لاولر، مدیر استعدادیابی، به همراه مارسل بوت، مدیر استعدادیابی جهانی، تاثیرگذار خواهد بود اما شرایط یونایتد را به شکل خاصی تغییر نخواهد داد.

تن‌هاخ از سازگار شدن با ساختار یونایتد در آستانه تابستانی که اتفاقات مهمی را در پیش خواهد داشت، استقبال می‌کند. داروین نونیز که گلش برای بنفیکا باعث حذف آژاکس ِ تن‌هاخ از لیگ قهرمانان شد، یکی از اهدافی است که یونایتد مدنظر دارد. تن‌هاخ قابلیت انعطاف‌پذیری‌اش در بازار نقل و انتقالات را در آژاکس نشان داده است.

 

عنوان اصلی مقاله: Inside the deal that brought Erik ten Hag to Manchester United نویسنده: Laurie  Whitwell  و David Ornstein نشریه / وبسایت: The Athletic زمان انتشار: 22 آوریل 2022
کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.