هفت یک حاصل یک رفاقت چند ساله است که با علاقه به فوتبال خارجی شکل گرفت و نتیجه آن سایتی است که قرار است فارغ از اخبار روز فوتبال، مقاله‌های بلند فوتبالی را از بهترین فوتبال نویسان دنیا در دسترس عاشقان فوتبال قرار بدهد. تلاش ما این است که مقاله‌های بلند فوتبالی که تا حالا ترجمه نشده یا کمتر به آنها توجه شده را به فارسی ترجمه کنیم تا احتمالا دریچه‌ جدیدی از آنچه در فوتبال دنیا می گذرد، به روی خوانندگان باز شود.
نام “هفت یک” به نتیجه دیدار تیم های برزیل و آلمان در نیمه‌نهایی جام جهانی 2014 اشاره دارد؛ به عنوان یکی از معروف‌ترین دیدارهای تاریخ جام جهانی، اما رویکرد سایت هیچ ارتباطی به این دیدار یا این دو تیم ندارد و تنها تعهد گردانندگان هفت یک، ارائه مطالبی با کیفیت و دست اول به خوانندگان است.

سهیل نوری‌پناه

مدیر

سهيل نوری‌پناه ورزشی‌نويسی را از سال ۱۳۸۵ در روزنامه ایران ورزشی آغاز کرد و در این سال‌ها با نشریاتی مانند شرق، اعتماد، هفت‌صبح و جام‌جم همکاری داشت. او در سال‌های اخير به صورت آزاد با سايت‌ها و نشريات ورزشی همكاری می‌كند.

توییتر اینستاگرام

بهنام جعفرزاده

سردبیر

بهنام جعفرزاده فعالیت مطبوعاتی را از سال 1388 با سایت گل آغاز کرد و در این مدت با وب‌سایت‌ها و نشریات داخلی و خارجی مختلفی از جمله روزنامه گل، ایران ورزشی، سایت فوتبال چنل آسیا و گاردین همکاری داشته است. او که در سه سال اخیر در بین داوران انتخاب بهترین بازیکن دنیا به انتخاب گاردین بوده، در حال حاضر دبیر بخش خارجی سایت ورزش سه است.

توییتر اینستاگرام

آریا فاطمی‌مقدم

مترجم

آریا فاطمی‌مقدم که در رشته‌‌های روزنامه نگاری و مدیریت صنعتی تحصیل کرده، در حال حاضر عضو ثابت بخش خارجی سایت ورزش سه است. او سابقه همکاری با نشریه کیهان ورزشی و سایت فوتبال ترایب را نیز دارد.

توییتر اینستاگرام

مژده لاریجانی

مترجم

مژده لاریجانی فارغ التحصیل کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و دانشجوی ارشد آموزش زبان انگلیسی است و  به عنوان خبرنگار و مترجم ورزشی با روزنامه وقایع اتفاقیه همکاری داشته و مترجم بخش خبرهای خارجی سایت فوتبالی نیز بود.

توییتر اینستاگرام

رها پوربخش

ویراستار

رها پوربخش که فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری است، از سال 87 کار در مطبوعات را نوشتن مقالات نقد کتاب در خبرگزاری کتاب و کتاب ماه آغاز کرد و پس از آن، در نشریات مختلفی از جمله مهرنامه، صدا، تجربه روزنامه فرهیختگان فعالیت کرد. او که به عنوان کارشناس فوتبال در برنامه صبحگاهی شبکه دو حضور داشته، مدت سه سال مسئول بخش ویرایش سایت ورزش سه بود.

توییتر اینستاگرام